Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 05 червня 2020 року голова Західного апеляційного господарського суду Борис Плотніцький взяв участь в онлайн конференції на тему «Електронне правосуддя для населення Донбасу - нагальна потреба?»
Ця конференція проводилась за ініціативи Донецького відділення Асоціації адвокатів України, модератор - Олена Радтке (керівник АБ "Олени Прядко", голова Донецького відділення ААУ, член Ради Комітету з питань верховенства права НААУ, співзасновник і співголова ГО "Жінки за мир".)
Борис Плотніцький, як спікер у даному заході, виступив із темою: "Електронне правосуддя: перспективи та проблеми впровадження".
Доповідач наголосив, що станом на сьогодні вже працюють певні елементи ЄСІТС, зокрема, відеоконференцзв’язок та Єдиний державний реєстр судових рішень. Електронний суд був впроваджений у тестовому режимі з початку червня 2018 року у 18 пілотних судах і зараз він діє у всіх місцевих та апеляційних судах. Однак, на сьогодні, ця система ще не працює, так як треба.
Також в даному заході взяли участь суддя-спікер Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Цукуров В.П. із темою: "Міжнародний досвід та українські реалії дистанційного правосуддя".
Медіатор, адвокат Алехіна О.А. (партнер АБ "Олени Прядко") виступила на тему: "Дистанційна комунікація з судом очима практикуючого адвоката". Суддя східного апеляційного господарського суду Мартюхіна Н.О. висвітлила тему: "Теорія і практика електронного правосуддя. Особливості процедур для окупованих територій".
Учасники онлайн конференції жваво обмінювались думками, власним досвідом. Обговорювали, зокрема, що отримання різних сервісів в електронному вигляді від держави давно затребувані у сучасному світі. Україна також активно включилася в ці процеси. Вигода від впровадження електронного суду абсолютно очевидна. Потенційна можливість працювати віддалено дуже економить час для юристів, підприємців та судів. Залучення модуля Електронний кабінет допоможе судам у вирішенні питання щодо економії коштів на відсилання поштової кореспонденції учасникам судових процесів.
Піднімалось актуальне питання, чи допоможе електронне правосуддя жителям тимчасово окупованого Донбасу мати можливість гідного захисту своїх прав та інтересів.