flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на офіційному веб-сайті

ЗАХІДНОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судова влада в Україні відповідно до конституційних засад поділу влади здійснюється незалежними та безсторонніми судами, утвореними законом.

Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди.

Стаття 26 Закону України «Про правовий воєнного стану» регламентує, що:

1. Правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України.

2. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.

3. У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінена територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місцезнаходження судів.

4. Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.

Апеляційними судами з розгляду господарських справ, є апеляційні господарські суди, які утворюються у відповідних апеляційних округах (ч.3 ст.26 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Повноваження апеляційного суду:

1) здійснює правосуддя у порядку, встановленому процесуальним законом;

2) аналізує судову статистику, вивчає та узагальнює судову практику, інформує про результати узагальнення судової практики відповідні місцеві суди, Верховний Суд;

3) надає місцевим судам методичну допомогу в застосуванні законодавства;

4) здійснює інші повноваження, визначені законом.

Предметна, суб’єктна, інстанційна та територіальна юрисдикція господарських судів (Глава 2 ГПК)

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

У суді працює телефонна "гаряча лінія" з питань організаційного забезпечення діяльності суду за номером (032) 275-13-61, де можна отримати інформацію щодо руху справ та оперативно отримати всю необхідну інформацію, що стосується організації роботи суду.

Надсилайте свої повідомлення та пропозиції щодо вдосконалення роботи суду на адресу електронної скриньки прес-служби Західного апеляційного господарського суду: press@wag.court.gov.ua

Слідкуйте за новинами на офіційній сторінці суду в соціальних мережах Facebook Twitter та Instagram.