flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги людей з інвалідністю

та інших маломобільних груп населення

 

Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України. Це, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів людей з інвалідністю, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення.

Керуючись статтею 26 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та рекомендаціями робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, Західний апеляційний господарський суд вжив заходів щодо забезпечення рівних можливостей доступу громадян до правосуддя.

Вказаною статтею цього Закону передбачено, що підприємства, установи та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу інвалідів (у тому числі інвалідів, які використовують засоби пересування) до об’єктів фізичного оточення.

Відтак, на виконання рішення Ради суддів України №31 від 02.04.2015 року та листа ДСА України від 14.05.2015 року №14-9339/15, наказом керівника апарату суду №06-02/10 від 19.11.2018 року визначені відповідальні працівники апарату суду за доступ до правосуддя  людей з інвалідністю, а саме:

 Зі сторони центрального входу встановлені вказівники в напрямку службового входу, де розміщено кнопку виклику для людей з інвалідністю, яка доступна для людини на колісному кріслі та захищена від опадів. Службовий вхід обладнаний пандусом.

 

При вході у приміщення суду та на першому поверсі, де знаходяться зали судових засідань та канцелярія розміщені тактильні вказівники, що виконані шрифтом Брайля.

Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» та учасниками робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, після огляду приміщення Західного апеляційного господарського суду, зроблено висновок про його доступність для людей з інвалідністю.

Керівництво Західного апеляційного господарського суду докладає усі зусилля для комфортного перебування в суді відвідувачів та створює умови для їх безперешкодного доступу до правосуддя.

У разі виникнення у Вас будь-яких питань, Ви завжди можете звернутися до працівника охорони, який знаходиться на першому поверсі.

 


 

Також звертаємо увагу, що у суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відео-конференції, що значно полегшує доступ  до правосуддя, також є можливість направлення документів на офіційну електронну пошту суду inbox@wag.court.gov.ua

 Якщо у Вас виникають додаткові питання чи пропозиції, пишіть нам на електронну пошту прес-служби Західного апеляційного господарського суду: press@wag.court.gov.ua

чи безпосередньо звертайтеся до начальника відділу міжнародно-правової роботи, зв’язків  з громадськістю та ЗМІ Валерії Максіної за тел. (032) 275-30-59, моб.тел. 098-0226502

чи прес-секретаря суду Анни Ярмоли за тел. (032) 275-34-14, моб.097-6701908.