Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Професіоналами не народжуються – ними стають
Як підготуватись до інтерв’ю, чого варто уникати і як слід себе поводити, зовнішній вигляд: як підібрати одяг та макіяж для ефіру, місце для запису та інші поради дали досвідчені тренери/ки учасникам тренінгу «Публічний виступ та інтерв’ю на телебаченні», який відбувся 30 - 31 січня 2020 року у м. Вінниці.
Захід відкрили голова Ради суддів України Богдан Моніч та директорка ГО «Вектор прав людини» Валерія Рибак.
Участь у тренінгу взяла заступник керівника апарату Західного АГС Максіна Валерія.
Здавалось би дуже просто говорити на тему, якою ти володієш. Проте, виявляється, щоб твоя промова чи інтерв’ю мали успіх, це потребує дотримання деяких складових.
Для того, щоб виступ був вдалим, яскравим, переконливим, необхідна попередня підготовка до нього, наголосила очільниця правозахисної організації «Центр громадських свобод», координаторка роботи громадської ініціативи Євромайдан SOS, Олександра Матвійчук.
По-перше, як зазначила тренерка, необхідно визначити тему та мету, що саме ви хочете донести до аудиторії, якої реакції слухачів ви добиваєтесь.
По-друге, відпрацювати темп мови, міміку і рухи, логічні паузи. «Заговори, щоб я тебе побачив, це той результат на який має бути направлена промова»,- підкреслила Олександра Матвійчук.
Тонкощам інтерв’ю, як правильно говорити «на камеру», вчила учасників журналістка, телеведуча, викладачка Анна Нитченко, шляхом імпровізованого інтерв’ю. На власних прикладах учасники бачили свої сильні та слабкі сторони, помилки при спілкуванні з журналістом.
Під час візиту до філії Суспілього мовника UA: Вінниця, Світлана Бусілкова, лінійний продюсер телебачення, заслужена журналістка України, провела екскурсію та інтерактивну лекцію для учасників тренінгу. Відвідувачі мали можливість завітати до святая святих - студії телебачення Суспілього мовника UA: Вінниця, в якій гостями були відомі та авторитетні особи України.
Для 99% людей інтерв’ю — це подія набагато вагоміша, ніж для журналіста, оскільки це є його повсякденна робота. Давати інтерв’ю — це робота політиків, зірок шоу-бізнесу та інших публічних осіб. Натомість для переважної більшості співрозмовників спілкування з журналістом — це стрес. Невеликий, але стрес. Це — відхилення від звичного ходу подій. Тому, як зазначив Віктор Мозалевський продюсер філії Суспілього мовника UA: Вінниця, дуже важливим є психологічний настрой та побудова особистісного «контакту» ведучого з гостем. Головне бути відвертим та щирим, як зазначив Віктор Мозалевський.
Своїми успіхами та позитивним досвідом з організації комунікаційної роботи з учасниками тренінгу під час навчального візиту поділились працівники Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Дякуємо організаторам та тренеркам/ам за 2 дні продуктивної і цікавої роботи, здобуття нових знань і вмінь необхідних в налагодженні зовнішньої комунікації з громадськістю та ЗМІ, та за чудову атмосферу.